FotorelacjeInformacjeMiasto Puławy

Koncert dla Ukrainy

“Koncert dla Ukrainy” – pod takim tytułem Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im F.D. Kniaźnina oraz Powiatowe Centrum Doskonalenia Zawodowego Nauczycieli zorganizowali koncert muzyczno-recytatorski. Przedsięwzięcie to było wyrazem wsparcia i niezgody na wojnę, która toczy się w Ukrainie.

Koncertem tym organizatorzy chcieli wyrazić solidarność Polaków ze wszystkimi, których dotknęło to ogromne nieszczęście. Na scenie Puławskiego Ośrodka Kultury Dom Chemika wystąpili młodzi artyści z Puław jak i goście z Ukrainy, którzy zaprezentowali swoje nieprzeciętne umiejętności. Publiczność mogła obejrzeć m.in zespół Amsterdam z I LO im Ks A.J. Czartoryskiego, który rozpoczął koncert, następnie Anna Porecka zagrała na skrzypcach hymn Ukrainy.

W atmosferę wydarzenia wprowadziły publiczność Olga Zaremba i Yevgenia Pasecznyk recytując wiersz „Do Polaków” w wersji polskiej i ukraińskiej. Na scenie zobaczyliśmy również m.in. prezentacje taneczne uczniów SP nr 11. Szczególną formą wyrażania emocji, zrozumiałą dla wszystkich, jest pantomima, którą zaprezentowali uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Puławach.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button