InformacjePowiat Puławski

Konkurs plastyczno-filmowy dla dzieci i młodzieży

Zbliżające się ferie zimowe to dla wielu okazja do skorzystania z ofert stoków narciarskich. Aby promować bezpieczeństwo i odpowiedzialne zachowania podczas jazdy na snowboardzie czy nartach, Komenda Główna Policji, we współpracy z PZN organizuje konkurs plastyczno-filmowy “Śnieżny Dekalog”.

Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować pracę plastyczną, lub spot o długości max. 60 sekund obrazujący 10 zasad bezpieczeństwa przedstawionego przez Międzynarodową Federację Narciarską.

– Głównym celem tego konkursu jest promowanie właściwych postaw u dzieci i młodzieży, jeśli chodzi o sporty zimowe, a zwłaszcza te uprawiane na stokach narciarskich – podkreśla podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Puławach. Przedstawicielka Policji przypomniała przy okazji, że w trakcie zimowych ferii, które niebawem rozpoczną się w niektórych częściach kraju, dzieci oraz ich opiekunowie powinni pamiętać o zasadach bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, między innymi dobrania odpowiedniego sprzętu, zakładania kasków ochronnych. W samym konkursie najważniejsze jest, aby w pracach plastycznych oraz filmowych uwzględnić jak najwięcej punktów z Dekalogu przygotowanego przez Międzynarodową Federację Narciarską.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Prace należy przesyłać do 4 marca na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa. Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć pod tym linkiem: https://policja.pl/pol/aktualnosci/212616,Zapraszamy-dzieci-i-mlodziez-do-udzialu-w-konkursie-Sniezny-Dekalog.html

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button