Miasto Puławy

Otwarte Mistrzostwa Puław w szachach

W najbliższym czasie osoby grywające w szachy będą miały okazję sprawdzić swoje możliwości w tej grze w rywalizacji z różnymi przeciwnikami. Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej organizuje bowiem Otwarte Mistrzostwa Puław w tej dyscyplinie, zwanej przez wielu królewską grą.

Szachowe zmagania odbędą się w sobotę 23 kwietnia, początek rywalizacji wyznaczono na godz. 10:00. Pierwotnie miejscem gry szachistów miał być Młodzieżowy Dom Kultury, ostatecznie zawody zostały przeniesione do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 im. Komisji Edukacji Narodowej przy ulicy Kaniowczyków. Zadanie zostało dofinansowane z budżetu miasta Puławy. W organizowanym od lat turnieju swoje umiejętności logicznego myślenia oraz planowania ruchów do przodu mogą sprawdzić zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli.

Miłośnicy szachów powinni bacznie śledzić media społecznościowe Puławskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej, ta instytucja organizuje bowiem cyklicznie turnieje Grand Prix w szachach rozgrywane zazwyczaj w puławskim “emdeku”.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button