Miasto Puławy

Wielkanocny kiermasz charytatywny

Okres przed świętami wielkanocnymi to czas, kiedy organizowane są liczne kiermasze świąteczne, na których można nabyć własnoręcznie wykonane palmy, pisanki czy inne akcesoria związane z Wielkanocą. Nierzadko dochód z kiermaszów jest przeznaczany na cele charytatywne.

Tak też jest w przypadku wydarzenia organizowanego przez fundację Benedyktyński Zakątek w puławskiej parafii św. Brata Alberta. Stroiki, pisanki, baranki, kurczaki czy inne świąteczne dekoracje zostały przygotowane własnoręcznie przez podopiecznych tej fundacji oraz zaangażowanych w jej działalność wolontariuszy. Dochód ze sprzedaży przedmiotów wystawionych podczas niedzielnego kiermaszu wielkanocnego zostanie przeznaczony na samochód do przewozu osób z niepełnosprawnościami.

Przypomnijmy, że w najbliższą niedzielę odbędzie się także organizowany przez Benedyktyński Zakątek Niebieski Bieg z Aniołem, celem tego wydarzenia jest szerzenie wiedzy na temat autyzmu. Pieniądze z opłaty startowej również zasilą zbiórkę na zakup samochodu, który ma służyć osobom z niepełnosprawnościami.

Plakat: Benedyktyński Zakątek

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button