InformacjeMiasto Puławy

Nietrzeźwy rowerzysta spowodował kolizję

Okazuje się, że nie tylko kierujący samochodami mają problem z jazdą po alkoholu. Ostatnio wyobraźnią nie popisał się rowerzysta, który nie dość, że wsiadł na jednoślad pod wpływem, to jeszcze spowodował kolizję wjeżdżając na czerwonym świetle pod jadące auto. Za swój wyczyn będzie musiał słono zapłacić.

Jak mówi podkom. Ewa Rejn-Kozak zdarzenie miało miejsce w centrum Puław późnym wieczorem. 24-latek doznał ogólnych obrażeń ciała i zgodnie z nowym taryfikatorem został ukarany 2 mandatami karnymi w wysokości po 2,5 tysiąca złotych każdy za kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji

podkom. Ewa Rejn-Kozak  – rzecznik prasowy KPP w Puławach

Przypominamy najważniejsze zasady, których obowiązkowo powinni przestrzegać wszyscy niezależnie od środka transportu jakim się poruszają, w tym także piesi. To od nas zależy nasze bezpieczeństwo na drodze.

Podkom. Rejn-Kozak podkreśla, że na drogach powinno się stosować zasadę ograniczonego zaufania zwłaszcza, że wraz z wiosną pojawiło się więcej rowerzystów oraz osób jeżdżących na hulajnogach czy rolkach. Kierowcy powinni zwracać uwagę także na zachowanie pieszych na drodze.

podkom. Ewa Rejn-Kozak  – rzecznik prasowy KPP w Puławach

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button