InformacjeMiasto Puławy

Bajkowe ilustracje w Puławskiej Galerii Sztuki

W Puławskiej Galerii Sztuki mieszkańcy Puław mogą już oglądać nową wystawę. Wystawę skierowaną nie tylko do starszych, ale przede wszystkim do najmłodszych, gdyż tematyka prezentowanych prac jest szczególnie bliska właśnie dzieciom.

“Bajki, baśnie i legendy polskie” to zbiór kilkudziesięciu prac powstałych na 35. Międzynarodowym Plenerze Ilustratorów organizowanym przez Biuro Wystaw Artystycznych. Przepiękne kolorowe ilustracje odnoszą się do staropolskich bajek, baśni i legend, przedstawiają fantastyczne postacie, m.in. smoki i bazyliszka oraz bajkowe krainy.

Jak przypomniała Kamila Salwowska-Duk, wystawa została zorganizowana w ramach projektu “Bostońskie czytanie i obcego słuchanie” finansowanego ze środków unijnych. Liderem tego projektu jest Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach. Autorami ilustracji w wystawie są między innymi Bogusław Orliński, Stanisław Ożóg, Piotr Rychel, Magdalena Wosik, Marianna Jagoda-Mioduszewska, Zbigniew Kołaczek, Wojciech Zembrzuski, Aleksandra Michalska-Szwagierczak, Magdalena Żmijowska-Wolan, Alicja Kocurek.

Kamila Salwowska-Duk Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika”

Wystawę można oglądać w Puławskim Ośrodku Kultury “Dom Chemika” od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 20 maja.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button