InformacjeMiasto Puławy

Darmowe przejazdy MZK dla uchodźców z Ukrainy

Podczas czwartkowej nadzwyczajnej sesji radni miasta Puławy jednogłośnie podjęli uchwałę dotyczącą bezpłatnych przejazdów MZK dla uchodźców z Ukrainy.

W przyjętym dokumencie ustalono czasową ulgę dla naszych wschodnich sąsiadów, którzy po 23 lutego przekroczyli granicę polsko-ukraińską. Obywatele Ukrainy mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów MZK na podstawie paszportu lub innego dokumentu ze stemplem potwierdzającego datę przekroczenia granicy. Ulga dotyczy zarówno terenu samego miasta Puławy jak i sąsiadujących gmin, które obsługuje puławski przewoźnik. Zgodnie z przyjętą uchwałą, zwolnienie z opłat za przejazdy dla obywateli Ukrainy ma obowiązywać do końca maja, jednak niewykluczone, że ta data ulegnie wydłużeniu.

Odpowiadając na pytania radnych, kierownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności Dariusz Fijoł mówił, że liczba uchodźców przebywających obecnie na terenie Puław czy powiatu jest trudna do oszacowania, między innymi ze względu na fakt, że nie ma obecnie obowiązku ich ewidencji. Miasto posiada więc wiedzę tylko na temat osób przebywających w stałych punktach zakwaterowania. Dodał, że według stanu na czwartek orientacyjnie służby podają liczbę około tysiąca osób, które schroniły się na terenie naszego powiatu.

Należy się spodziewać, że podczas następnych spotkań radnych podjęte zostaną kolejne uchwały mające na celu pomoc osobom uciekającym przed wojną.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button