Miasto Puławy

Muzeum Czartoryskich wzbogaci się o nowe eksponaty

W najbliższy piątek puławskie Muzeum Czartoryskich będzie miejscem wyjątkowego wydarzenia. Tego dnia gościć będzie zastępcę Dyrektora Biblioteki Narodowej, panią Julię Konopkę-Żołnierczuk, która w imieniu Fundacji Rodzinnej Blochów w Nowym Jorku przekaże na rzecz naszego muzeum nowe eksponaty.

To ponad 80 obiektów, w dużej mierze grafik i rysunków autorstwa Jana Piotra Norblina oraz jego ucznia Michała Płońskiego. Eksponaty zostaną przekazane na ręce dyrektora muzeum, pani Honoraty Mielniczenko podczas uroczystości w Sali Gotyckiej Muzeum Czartoryskich.

Fundacja Rodzinna Blochów w Nowym Jorku współpracuje z muzeum już od 5-ciu lat. To nie będą pierwsze obiekty przekazane do Puław. Wcześniej fundacja ofiarowała puławskiej instytucji m.in. Mszał Paryski należący do królowej Francji Marii Leszczyńskiej.

Wkrótce dowiemy się, kiedy nowe nabytki trafią na wystawę w muzeum. Dla mieszkańców Puław będzie to dobra okazja do ponownego odwiedzenia tego miejsca i zapoznania się z prezentowaną w pałacu kolekcją zbiorów.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button