Miasto Puławy

Remont ul. Sybiraków z rządowym dofinansowaniem

Wiadomo już, które inwestycje drogowe otrzymają wsparcie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Na liście zadań, które doczekają się rządowych funduszy, jest remont drogi przy ul. Sybiraków w Puławach, o którym niedawno mówiliśmy.

Przypomnijmy, że w ramach tej inwestycji wykonany zostanie ponad 370-metrowy odcinek drogi, w tym obszarze pojawi się także nowe oświetlenie LED. Zadanie obejmuje również wykonanie chodnika, utwardzonych wjazdów na posesje oraz pasów zieleni. Kwota dofinansowania z Rządowego Rozwoju Dróg na tę inwestycję sięga miliona 419 tys. złotych. Całkowity koszt prac szacuje się na około 3 miliony złotych. Obecnie prowadzony jest przetarg w celu wyłonienia wykonawcy tej inwestycji. Prace miałyby potrwać około 4 miesięcy.

Jeśli chodzi o pozostałe samorządy powiatu puławskiego, to najwięcej pieniędzy trafi na inwestycje w gminie Końskowola. Sąsiadująca z Puławami gmina otrzyma ponad milion 444 tysiące złotych na przebudowę trzech dróg. Na drugim miejscu pod względem dofinansowania jest właśnie miasto Puławy, zaś kolejna lokata przypadła gminie Żyrzyn. Łącznie do samorządów powiatu puławskiego z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg trafi ok. 7 milionów 600 tysięcy złotych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button