InformacjeMiasto Puławy

Akcja krwiodawcza na Placu Chopina

Akcja terenowa zbiórki krwi na Placu Chopina również i tym razem cieszyła się zainteresowaniem mieszkańców miasta. Do oddania krwi zgłosiło się kilkudziesięciu chętnych, którzy tym skromnym darem przyczynili się do ratowania ludzkiego życia i zdrowia.

O potrzebie przeprowadzania akcji terenowych mówiła kierownik Oddziału Terenowego RCKiK w Puławach Teresa Błachnio. Zwracała uwagę na to, że dawcy chętnie reagują na akcje terenowe, mogą podzielić się swoją krwią nie musząc udawać się do oddziałów terenowych RCKiK. Podczas poniedziałkowej akcji zarejestrowano ponad 30 dawców, z tego względu Teresa Błachnio określiła akcję jako “udaną”. Podstawowe warunki, jakie należy spełnić by zostać dawcą krwi podczas terenowej akcji to bycie zdrowym, pełnoletniość, okazanie dowodu tożsamości, nie bycie na czczo, brak zabiegów chirurgicznych w ciągu ostatniego półrocza. Ostateczną decyzję o kwalifikacji pacjenta do zabiegu donacji podejmuje lekarz.

Teresa Błachnio – kierownik Oddziału Terenowego RCKIK w Puławach

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa nieustannie apeluje o oddawanie krwi. Szczególnie w okresie letnim potrzeba jej więcej. Przypomnijmy, że puławski oddział terenowy, w którym można oddawać krew znajduje się w szpitalu przy ul. Bema 1 i jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 12:30. Terminy kolejnych akcji wyjazdowych można znaleźć na stronie internetowej RCKIK Lublin.

Autorzy: M. Owczarz, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button