InformacjeMiasto Puławy

Wsparcie dla opiekunów osób chorych na Alzheimera [VIDEO]

Od nowego roku w Puławach rozpoczęła działalność grupa wsparcia dla opiekunów osób chorych na Alzheimera. Osoby, które zgłoszą chęć udziału w takiej grupie, otrzymają fachową pomoc psychologiczną. Będą mogły poznać inne rodziny, które zmagają się z podobnymi trudnościami i wymienić się doświadczeniami.

Spotkania będą odbywały się dwa razy w miesiącu w Specjalistycznym Ośrodku Wsparcia przy ul. Kołłątaja.

Beata Wagner – dyrektor MOPS w Puławach

– Choroba Alzheimera oraz choroby otępienne są ogromnym problemem społecznym – podkreśla dyrektor puławskiego MOPS Beata Wagner. Jak dodaje, na świecie szacuje się, że na tego typu choroby zapada od 15 do nawet 21 milionów osób. W Polsce szacunki opiewają na liczbę 350 tysięcy, a dodając inne choroby otępienne – nawet 500 tysięcy osób. Całodobowa opieka nad osobami chorymi jest bardzo obciążająca zarówno psychicznie jak i fizycznie. Z powodu opieki nad osobą chorą ich opiekunowie są często pozbawieni kontaktów społecznych. Pomóc mają im realizowana już od 3 lat opieka wytchnieniowa oraz wspomniana grupa wsparcia. W niej opiekunowie mogą zdobyć wiedzę na temat kolejnych etapów choroby, a także podzielić się swoimi troskami z innymi osobami. Opiekunowie osób chorych dzięki grupie wsparcia mają szansę polepszyć swój dobrostan psychiczny.

Zapisów można dokonywać telefonicznie pod nr 81 458 67 72. Można również zgłosić się osobiście do Sekretariatu MOPS lub bezpośrednio do Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia. Grupę wsparcia prowadzi doświadczony psycholog, pani Monika Syroka-Oroń.

Autor: M. Owczarz

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button