Miasto Puławy

Nastrajamy się na ekologię [VIDEO]

Fundacja Odzyskaj Środowisko wraz z Organizacją Odzysku AURAEKO i Urzędem Miasta wspólnie zainaugurowali działania w ramach akcji „Puławy. Nastrajamy się na ekologię”. W Domu Chemika odbyło się podsumowanie akcji ekologicznych oraz otwarcie wystawy „Ogrody w szkle” autorstwa Katarzyny Samczyńskiej z ASP w Łodzi.

Artystka prezentuje ideę recyklingu w formie szklanych słojów z zatopionymi w nich surowcami wtórnymi. Wystawę można oglądać bezpłatnie do 22 stycznia. Podczas wydarzenia ogłoszono także wyniki konkursu fotograficznego dotyczącego czerwonych pojemników na elektroodpady.

Sylwia Żądełek – UM Puławy, Karolina Kędzierska – Fundacja Odzyskaj Środowisko

Jak podkreśla Sylwia Żądełek z puławskiego Urzędu Miasta, celem akcji była promocja selektywnej zbiórki elektroodpadów, która jest prowadzona między innymi za pomocą czerwonych pojemników, do których wrzucamy małogabarytowe odpady w postaci zużytego sprzętu. Karolina Kędzierska z Fundacji Odzyskaj Środowisko dodała, że ta organizacja prowadzi szereg akcji proekologicznych w różnych miastach w Polsce, ucząc czym jest recykling oraz o potrzebie dbania o środowisko.

Przygotowano także specjalne warsztaty trash-artowe, na których tworzone były ozdoby choinkowe z surowców wtórnych. Warsztaty miały na celu pobudzenie kreatywności uczestników oraz pokazanie praktycznego wymiaru recyklingu.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button