Miasto Puławy

Kinga Araya w puławskiej Mediatece |#LPU24.pl

W piątkowe popołudnie puławska Mediateka gościła wyjątkową osobę, absolwentkę I Liceum Ogólnokształcącego im. ks. A. J. Czartoryskiego w Puławach i cenioną artystkę, Kingę Arayę.

Bohaterka spotkania jest autorką interdyscyplinarnych prac z dziedziny wideo, rzeźby, muzyki i performance, laureatką prestiżowych wyróżnień naukowych.

Kinga Araya – Historyk sztuki, artystka

Kinga Araya mówiła wiele o mocno obecnym w jej twórczości toposie “powrotu”, opowiadając o swoich osobistych doświadczeniach życia pomiędzy Polską a Grecją. Artystka podczas spotkania mówiła zarówno o wystawie “Nostoi”, która była już prezentowana w Puławach, jak również o swoim planowanym nowym projekcie, związanym z jej patronką, świętą Kingą.

W swojej twórczości Kinga Araya skupia się na osobistych motywach związanych z problemem migracji i wyobcowania, publikowała badania na temat przemian kulturowych, emigracji i uchodźstwa w sztuce współczesnej. Wzięła udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych, międzynarodowych konferencjach historii sztuki, festiwalach filmowych, wideo i performance, a także miała okazję do artystycznych pobytów rezydencjonalnych w Kanadzie, USA i krajach europejskich.

Autorzy: P. Nowosadzki, M. Strzelecka

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button