InformacjeMiasto Puławy

Już wkrótce skorzystamy z pełnych możliwości targowiska [VIDEO]

Od listopada ubiegłego roku działa targowisko miejskie przy ulicy Dęblińskiej. Jednak nie wszyscy mogą na nim prezentować swoje towary ze względu na konieczność prowadzenia handlu w konkretnych warunkach.

Takie warunki ma spełniać nowa, zadaszona część targowiska. Prace nad nią rozpoczęły się na przełomie roku 2020 i 21. W ostatnich dniach Miasto Puławy uzyskało pozwolenie na użytkowanie tego terenu. Prawdopodobnie już w przyszłym tygodniu mieszkańcy i handlarze będą mogli skorzystać z nowej przestrzeni.

– Będzie już w pełni funkcjonujące zaplecze socjalne, gdzie będzie część zadaszona, na którą zapraszam w szczególności producentów rolnych, ale także producentów żywności ekologicznej, będzie tam wydzielony specjalny sektor dla tego typu działalności – informuje Andrzej Ryl, prezes Nieruchomości Puławskich. Prezes Ryl wyraził nadzieję, że mieszkańcy przyjmą zmiany z zadowoleniem.

Andrzej Ryl – Prezes spółki “Nieruchomości Puławskie”

Obecnie trwają jeszcze prace mające zapewnić bezpieczeństwo, realizowany jest także plan organizacji ruchu. Korzystający z nowej części targowiska będą mieli do dyspozycji ponad 120 zadaszonych wiat z dostępem do prądu i kanalizacji deszczowej oraz budynek socjalno-biurowy. Koszt realizacji inwestycji to prawie 2,5 miliona złotych.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button