Sport

I Memoriał Beaty Hordyjewskiej w tenisie [VIDEO]

W sobotę na puławskich kortach tenisowych odbył się 16. deblowy Turniej Tenisa Top But. Turniej poświęcony pamięci jego głównego sponsora i partnera – nieżyjącej już Beacie Hordyjewskiej.


Od tego roku impreza odbywa się jako I memoriał Beaty Hordyjewskiej, miłośniczki tenisa a także wieloletniej propagatorki i patronki tej dyscypliny sportu w naszym mieście.
W sobotnich zawodach wzięli udział zawodnicy z Krakowa, Łodzi, Garwolina, Łukowa, Siedlec, Zamościa, Łęcznej , Lublina, Zwolenia, Radomia, Dęblina, Ryk i oczywiście Puław.

Turniej rozgrywano systemem grupowo-pucharowym. Jak podkreślają obserwatorzy, turniej stał na wysokim poziomie sportowym. Rozegrano wiele wyjątkowo zaciętych pojedynków.

Marek Krawczyk – UKT Chemik Puławy

W finale debla Szymon Kukier i Aleksander Traczyk z Chemika Puławy pokonali parę Jacek Adamkiewicz z Łukowa i Paweł Mielcarz z Siedlec 7:6, 7:5. O trzecią lokatę w deblu walczyli z powodzeniem Piotr Hordyjewski i Piotr Adamiak, którzy pokonali 6:4, 6:4 debel Jan Papierz z Zamościa-Andrzej Semczuk z Lublina.

W przyszłym roku, jak zapowiadają organizatorzy Uczniowski Klub Tenisowy Chemik Puławy, który zapewnia obsługę sportową zawodów, turniej rozegrany zostanie w pierwszym tygodniu września, czyli porze, w której był rozgrywany od 16 lat.

Autor: P. Nowosadzki

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button