Miasto PuławySport

Sportowcy dopisali na Biegach Niepodległości

Ponad 300 uczestników 11 listopada wzięło udział w puławskich Biegach Niepodległości. Bardzo licznie tego dnia świętowała młodzież, która obsadziła aż 8 biegów w różnych kategoriach wiekowych.

W większości triumfowali puławianie. Najwięcej punktów w zestawieniach drużynowych zebrały Szkoła Podstawowa nr 10 oraz Szkoła Podstawowa z Janowca. Choć najliczniejsze okazały się starty najmłodszych, to w starszych rocznikach młodzieżowych miejscowym zawodnikom konkurencję zrobili przyjezdni. Na niepodległościowych trasach wraz z uczniami z powiatu puławskiego rywalizowała m.in. młodzież z Dęblina i Starachowic, ale także z odleglejszych Lipian i Krynek.

Najwięcej emocji dostarczyły jednak biegi główne na 5 i 10 km. Tuż po godzinie 12:00 po odsłuchaniu Mazurka Dąbrowskiego dorosłych uczestników tegorocznej rywalizacji wystartowali Paweł Maj i olimpijka Malwiną Kopron. Trasa przebiegała przez Skwer Niepodległości i park Czartoryskich. Pierwszy na mecie zameldował się Andrzej Starzyński reprezentujący lubelski UMCS pokonując 10-cio kilometrowy dystans w 30:25 min i zostawiając o 1,5 minuty za sobą drugiego zawodnika Michała Białego. Wśród kobiet najszybsza okazała się lublinianka Katarzyna Woźniak, docierając na metę w 41:13 min. Najszybsi z Puław okazali się Krzysztof Polak zajmując 5. lokatę oraz Agnieszka Tkaczyk, kończąc rywalizację na 2. pozycji.

Tym samym startem wyruszyli na trasę uczestnicy biegu na 5 km. 15:38 min zajęło dotarcie na metę najszybszemu z mężczyzn Piotrowi Abramczykowi z RLTL Optima Radom. Trochę więcej czasu potrzebowała pierwsza z kobiet, biegnąca dla Puław Daria Tokarieva, uzyskując najwyższą pozycję dzięki uzyskaniu czasu 20:05 min. Najlepszy puławianin Szymon Gałązka nie zmieścił się na podium kończąc bieg na 4. miejscu.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button