InformacjeMiasto Puławy

Zima – niebezpieczny czas dla bezdomnych [VIDEO]

Zima to okres, kiedy więcej czasu spędzamy w domach, korzystając z domowego ciepła i bezpieczeństwa. Nie wszyscy jednak mają taki przywilej.

To zdecydowanie najtrudniejszy okres w roku dla bezdomnych. Niskie temperatury, śnieg i przeszywający wiatr, są nie tylko nieprzyjemne, ale mogą też stanowić zagrożenie dla życia osób pozostających bez dachu nad głową.

– W związku z nastaniem okresu zimowego osoby ubogie, nieporadne życiowo, bezdomni borykają się z problemem znalezienia ciepłego schronienia czy też ciepłego posiłku – mówi insp. Tomasz Jaraszek z puławskiej Straży Miejskiej. Jak dodaje, często szukają oni schronienia na klatkach schodowych, w piwnicach, a ich ubranie jest nierzadko nieodpowiednie do pory roku. Przedstawiciel puławskiej Straży Miejskiej zaapelował o czujność do mieszkańców miasta, aby reagowali, gdy widzą niepokojącą sytuację poprzez powiadomienie strażników miejskich.

insp. Tomasz Jaraszek Straż Miejska w Puławach

Jeśli widzimy, że ktoś potrzebuje pomocy, nie bądźmy obojętni. Poratujmy ciepłym posiłkiem i poinformujmy odpowiednie służby. Każdego roku w Polsce wskutek wychłodzenia traci życie około 150 osób.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button