Miasto Puławy

Biegi Niepodległości po raz 33 |#LPU24.pl

Święto Niepodległości w Puławach już od wielu lat można obchodzić na sportowo. Nie inaczej jest tym razem. Puławskie Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej organizuje trzydziestą trzecią edycję Ogólnopolskich Biegów Niepodległości.

Biegacze z całego kraju wystartują w samo południe 11 listopada na dwóch głównych zaplanowanych tego dnia dystansach: biegu masowym na 5 kilometrów oraz biegu głównym na 10 kilometrów. Miejsce startu i mety wyznaczono na Skwerze Niepodległości. Zawodnicy będą pokonywać 2,5 kilometrowe pętle, biegnąc głównie po asfalcie a częściowo także po alejkach żwirowych i ziemnych. Informacje o zapisach dla chętnych do sprawdzenia swojej kondycji fizycznej można znaleźć na stronie internetowej organizatora akcji jak również partnera wydarzenia – puławskiego Urzędu Miasta.

Tego samego dnia, od godz. 10:00 rozpoczną się starty na krótszych dystansach dla dzieci i młodzieży – od 600 do 1800 metrów. Zapisy na te biegi będą odbywać się w dniu zawodów od godz. 9:00 w Szkole Podstawowej nr 2.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button