InformacjeMiasto Puławy

Krwiodawcy z HDK “Dar Życia” podsumowali 2 lata działalności [VIDEO]

Koniec roku to czas podsumowania działalności Klubu Honorowych Dawców Krwi “Dar Życia” działającego przy Grupie Azoty Puławy. Podobnie jak w przypadku Zarządu Rejonowego PCK tak i w przypadku Klubu Krwiodawców z Zakładów Azotowych organizacja podsumowała dwa ostatnie lata.

W ubiegłym roku krwiodawcy z uwagi na ograniczenia pandemiczne i lockdown nie mogli się spotkać. Prezes Klubu HDK “Dar Życia” złożyła podziękowania w imieniu całej klubowej społeczności, Dyrekcji i Pracownikom Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie oraz Pracownikom OT RCKiK w Puławach. Szczególne słowa podziękowania skierowane zostały do Zarządu Grupy Azoty Zakłady Azotowe “Puławy” S.A. i wszystkich Partnerów, którzy pomagali krwiodawcom w ratowaniu zdrowia i życia drugiego człowieka i w realizacji celów statutowych.

– Ostatnie 2 lata działalności naszego Klubu to okres bardzo trudny ze względu na panującą w naszym kraju epidemię, wywołaną wirusem SARS-CoV-2, pomimo ogłoszenia stanu epidemii działalność naszego Klubu nie została zawieszona – przypomina Agnieszka Witczak-Schodowska. W swojej wypowiedzi podkreśliła również, że częstotliwość akcji poboru krwi została zwiększona z 4 do 6. Prezes HDK „Dar Życia” zwróciła również uwagę na fakt bardzo dobrej współpracy z puławskimi Azotami przy organizacji poszczególnych akcji. Z kolei wiceprezes Klubu Tomasz Ogrodnik podkreślał fakt bardzo dobrej współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Podziękował przy okazji wszystkim krwiodawcom za ich dobroć.

Agnieszka Witczak – Schodowska – Prezes HDK “Dar Życia”, Tomasz Ogrodnik –  wiceprezes HDK “Dar Życia”

Podczas spotkania wręczone zostały odznaczenia Członkom Klubu: Odznakę “Honorowego Dawcy Krwi – Zasłużonego dla Zdrowia Narodu” odebrał Piotr Kowalski; Odznakę “Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” III st. odebrał: Karol Pranga i Robert Węsek, a Odznakę “Zasłużonego Działacza Stowarzyszenia Honorowych Dawców Krwi RP” otrzymali: Wojciech Duda, Piotr Górecki, Magdalena Filipek, Sławomir Kłak, Marek Maraszek, Anna Popławska, Łukasz Popławski, Ireneusz Próchniak, Barbara Świtkiewicz, Lucyna Wiejak i Agnieszka Witczak – Schodowska.

Autorzy: P. Nowosadzki, M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button