InformacjeMiasto Puławy

Związkowcy zaniepokojeni sytuacją MZK

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Puławy szczególną uwagę radnych przykuwały kwestie sytuacji finansowej puławskiego MZK. Szczególnie zaniepokojeni stanem swojej firmy są pracownicy Miejskiego Zakładu Komunikacji, którzy wystosowali specjalne pisma do przewodniczącej Rady Miasta Bożeny Krygier oraz prezydenta Pawła Maja.

W swoim dokumencie związkowcy zwracają uwagę na pojawiające się pogłoski o znacznym ograniczeniu miejskich kursów od przyszłego roku, co ich zdaniem będzie przyczyną zwolnień w liczącej 130 pracowników spółce. Nie od dziś wiadomo, że na sytuację finansową MZK bardzo wpłynęła pandemia oraz związane z nią obostrzenia. Miejskie autobusy w okresie lockdownu często świeciły pustkami. Dodatkowo puławska komunikacja obsługuje trasy nawet mocno oddalone od samych Puław, dlatego też prezydent Maj chciałby, aby gminy ościenne dokładały się do kosztów puławskiej komunikacji w zdecydowanie większym stopniu niż dotychczas. Na razie jednak nie doszło do porozumienia z okolicznymi samorządami.

Ostatecznie po dłuższej dyskusji na wniosek radnej Haliny Jarząbek Rada przyjęła stanowisko wzywające prezydenta Maja do podjęcia działań w sprawie zachowania spółki MZK w obecnym kształcie, na dotychczasowym terenie działania oraz przedstawienia planu naprawczego. W najbliższym czasie ma się też odbyć specjalna sesja Rady Miasta poświęcona sytuacji spółki.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button