InformacjeMiasto Puławy

Starszy mężczyzna odnaleziony w ostatniej chwili [VIDEO]

Początek listopada i przypadające w tym okresie święta to okres, w którym wielu Polaków odwiedza cmentarze, aby postawić znicz, kwiaty i wspomnieć swoich bliskich.

Niewiele brakowało, aby takie wyjście na cmentarz skończyło się tragicznie dla 76-latka z Puław.

– Zgłoszenie wpłynęło do nas późnym wieczorem w piątek, z relacji rodziny wynikało, że kilka godzin wcześniej 76-latek pojechał na jeden z cmentarzy w miejscowości nieopodal Puław, od kilku godzin rodzina nie miała z nim kontaktu – relacjonuje podkom. Ewa Rejn-Kozak z puławskiej KPP. Jak dodaje, podjęte przez rodzinę próby telefonicznego kontaktu okazały się nieskuteczne. W wyniku policyjnych poszukiwań mężczyzna został odnaleziony na jednej z ulic w Puławach, jego stan wymagał interwencji lekarskiej, dlatego trafił do puławskiego szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Podkom. Rejn-Kozak przypomniała, że osoby cierpiące np. na cukrzycę czy zaniki pamięci powinny posiadać specjalne bransoletki z podstawowymi informacjami na swój temat. To znacznie ułatwiłoby służbom medycznym pomoc dla takich osób.

podkom. Ewa Rejn-Kozak – Oficer prasowy KPP w Puławach

Podobnie jak podczas jesiennego grzybobrania nie zapominajmy o informowaniu swoich bliskich – osoby starsze, zwłaszcza cierpiące na choroby mogące zagrozić ich życiu powinny pozostawać w kontakcie z rodziną lub znajomymi,  którzy w razie potrzeby będą służyli im pomocą.

Autor: A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button