InformacjeMiasto Puławy

Sukces uczniów SP3 w Puławach

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Puławach im. Jana Brzechwy mogą mówić o dużym sukcesie. Młodzi puławianie połączyli siły ze swoimi rówieśnikami ze szkoły w Babinie i wzięli udział w konkursie „Nauka dla Ciebie”. To inicjatywa organizowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centrum Nauki Kopernik.

Konkurs polegał na tworzeniu przez grupy uczniów prototypów pomocy edukacyjnych w zakresie nauk przyrodniczych i ścisłych. Wspólna praca reprezentantów Puław oraz Babina zatytułowana „Neuron z prądem” została doceniona i wyróżniona. Jeszcze przed jej przygotowaniem uczniowie wielokrotnie uczestniczyli we wspólnych lekcjach online  dotyczących układu nerwowego czy prądu elektrycznego, wzajemnie inspirując się do wspólnych działań.

W czwartek w Centrum Nauki „Kopernik” odbyła się uroczysta gala laureatów. Uczestniczyli w niej młodzi puławianie: Maja Kramek, Martyna Teodorowicz, Bartosz Woźniak , Wiktor Szymański, Zuzanna Janiczek oraz Paula Kaniewska. Uczniowskie prace na jeden dzień stały się eksponatem w warszawskim Centrum Nauki.

Foto: Centrum Nauki Kopernik

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button