InformacjeMiasto PuławyPuławy

Gminy ogłaszają sprzedaż końcową węgla

Jesienią ubiegłego roku samorządy w naszym kraju zostały postawione w sytuacji, w której musiały zająć się dystrybucją węgla. Choć zima już za nami i wielu z nas myśli raczej o letnich wakacjach niż o przygotowaniach na kolejny sezon grzewczy, gminy zachęcają do składania wniosków o zakup preferencyjny paliwa stałego.

Puławskie samorządy rozpoczynają bowiem sprzedaż końcową węgla, którym dysponowały w związku z nałożonym na nie obowiązkiem. Na odpowiednie wnioski od osób uprawnionych Urząd Miasta czeka do końca czerwca. Jak informują urzędnicy, w zapasie jest jeszcze 20,5 tony paliwa stałego typu groszek II. Cena za tonę to 1900 złotych. Szczegółowych informacji w tej sprawie udzielają pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego i Ochrony Ludności puławskiego UM.

Sprzedaż końcową węgla prowadzi także gmina Puławy. tu okres naboru wniosków jest znacznie krótszy, można je składać tylko do 19 maja. Tym razem nie ma już limitów na poszczególne gospodarstwa domowe, możliwy jest również zakup węgla przez mieszkańców innych gmin, jeśli posiadają uprawnienia do dodatku węglowego. Odpowiedni wniosek można pobrać ze strony Urzędu.

Foto ilustracyjne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button