Miasto Puławy

W Azotach będzie można oddać krew

W najbliższą środę mieszkańcy Puław będą mieli okazję wziąć udział w kolejnej akcji krwiodawczej, zorganizowanej tym razem w budynku puławskich Zakładów Azotowych. Okres letni to czas, kiedy zwyczajowo brakuje krwi, jest też na nią większe zapotrzebowanie, dlatego Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie organizuje za pośrednictwem swoich oddziałów terenowych akcje mające na celu poprawę tego stanu rzeczy.

Zgodnie z danymi RCKiK obecnie brakuje krwi z grup A, 0 a także B RH-. Rejestracja dawców w najbliższą środę będzie trwała od 8:30 do 13:00. Na akcję należy się zapisać wcześniej wysyłając SMS ze swoim imieniem i nazwiskiem pod wskazany przez organizatora numer 609-933-998. Miejscem poboru krwi będzie sala konferencyjna nr 16 budynku dyrekcji Zakładów Azotowych w Puławach przy al. 1000-lecia Państwa Polskiego.

Krew podczas akcji będzie zbierana na rzecz dzieci cierpiących na choroby nowotworowe w województwie lubelskim. Okazją do zorganizowania honorowego poboru krwi w Puławach jest przypadający 14 czerwca Światowy Dzień Krwiodawstwa. Podobne akcje w najbliższym czasie odbędą się także w innych miejscowościach naszego województwa, między innymi w Piaskach, Wojciechowie czy Snopkowie.

foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button