Miasto Puławy

Tańce z KLANZĄ na Placu Chopina

W poniedziałkowe przedpołudnie puławski Plac Chopina zapełnił się chętnymi do wyrażenia swoich emocji w tańcu. Nasze miasto po raz trzeci dołączyło do organizowanego przez Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Ogólnopolskiego Dnia Tańca.

Do zabawy mógł włączyć się każdy, nawet osoby, które nie grzeszą tanecznym talentem. W nauczeniu podstawowych kroków klanzowych tańców pomogli animatorzy. W zabawie uczestniczyły zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. Organizatorem puławskiej części Ogólnopolskiego dnia Tańca było Miejskie Przedszkole nr 13, które jest placówką partnerską Stowarzyszenia KLANZA.

To właśnie w tej placówce w kwietniu nauczyciele przedszkolni z puławskich przedszkoli uczestniczyli w szkoleniu z klanzowych tańców. Przez ponad miesiąc blisko 60 pedagogów grup przedszkolnych przygotowywało swoich podopiecznych do występu w dzisiejszym wydarzeniu. Efekty ich pracy mogliśmy podziwiać na Placu Chopina. Wydarzenie odbyło się w ramach kampanii “Puławy dla rodziny” oraz Programu Miejskiego “Wspieranie rodziny”. Partnerami poniedziałkowej inicjatywy byli Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” oraz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Puławach. Puławską część Ogólnopolskiego Dnia Tańca swoim patronatem objął także prezydent Puław.

 

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button