Miasto Puławy

Ruszyła rywalizacja o Rowerową Stolicę Polski

Wraz z początkiem czerwca rusza rywalizacja miast o miano Rowerowej Stolicy Polski. Przypomnijmy, że podczas trwającego dwa miesiące oficjalnego treningu puławscy rowerzyści spisali się naprawdę świetnie i nasze miasto zajęło w klasyfikacji drugie miejsce.

Do rywalizacji przystąpiło blisko 60 miejscowości z naszego kraju, “kilometry dla Puław” będzie można kręcić przez cały czerwiec. Konieczne jest pobranie i zainstalowanie na swoim urządzeniu mobilnym bezpłatnej aplikacji Aktywne Miasta, która będzie zliczać przejechane kilometry i zamieniać je na punkty dla miasta. Cykliści mogą zbierać kilometry dla Puław zarówno indywidualnie, jak i w zorganizowanych rajdach. Oficjalne puławskie rozpoczęcie rywalizacji zaplanowano na środę na godz. 17:00, rowerzyści wyruszą spod siedziby Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Partyzantów i przejadą ulicami miasta. Czekać na nich będą oficjalne koszulki oraz gadżety promocyjne związane z rywalizacją o Rowerową Stolicę Polski. Tego typu przejażdżki planowane są przez cały czerwiec.

Zawody są organizowane przez miasto Bydgoszcz. Przed rokiem Puławy uplasowały się w końcowej rywalizacji na wysokim 3. miejscu, ustępując jedynie Nowej Soli i Białej Podlaskiej.

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button