InformacjeLPU24Miasto Puławy

Jubileusz 100 lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej we Włostowicach [VIDEO]

Społeczność Włostowic świętowała w niedzielę jubileusz 100 lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej, którą powołano co prawda w 1920 roku ale ze względu na obostrzenia wynikające ze stanu pandemii nie można było jej celebrować w ub. roku.

W uroczystościach oprócz mieszkańców samych strażaków z OSP Włostowice i zaprzyjaźnionych okolicznych reprezentacji Ochotniczych Straży Pożarnych pojawili się przedstawiciele władz samorządowych: Starosta Puławski, Prezydent Puław, Przewodnicząca RM Puławy byli też wspierający OSP we Włostowicach przedstawiciele puławskiego biznesu. Po mszy strażacy przemaszerowali przed budynek swojej remizy gdzie odbyły się uroczystości, podczas których uhonorowano najbardziej zasłużonych strażaków członków OSP. Wręczono pamiątkowe medale odznaczono także sztandar OSP we Włostowicach. Włostowiccy druhowie jak większość tego typu organizacji w Polsce cierpi na brak funduszy dzięki, którym mogłyby się rozwijać.

Jubileusz był okazją do przypomnienia o wsparciu. Z ust lokalnych polityków padło sporo, być może nie do końca konkretnych, okraszonych liczbami deklaracji ale jednak mówiących o dobrej woli wsparcia. OSP we Włostowicach zbiera fundusze a celem jest rozbudowa remizy o kolejny garaż.
Paweł Maj – Prezydent Puław, Bożena Krygier -Przewodnicząca RM Puławy, Danuta Smaga -Starosta Puławski, st. bryg. Andrzej Kapica – Zastępca KP PSP w Puławach, Krzysztof Szulowski– Poseł na Sejm RP (PiS)

W trakcie uroczystości odsłonięto monument poświęcony pamięci strażaków z Włostowic ufundowany przez mieszkańców z okazji jubileuszu 100 lecia powołania OSP Włostowice.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button