Miasto Puławy

Biegi O Błękitną Wstęgę Wisły – trwają zapisy

Do tegorocznej majówki zostały już niecałe 2 tygodnie. Osoby, które nie mają jeszcze planów na ten czas, a chciałyby spędzić go aktywnie, mogą skorzystać z oferty Puławskiego Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej. Ta instytucja organizuje bowiem kolejną edycję Ogólnopolskich Biegów “O Błękitną Wstęgę Wisły”.

Zapisy osób chętnych do uczestnictwa w biegu trwają już od dłuższego czasu, są jeszcze dostępne wolne miejsca. Dwa główne dystanse to 5 i 10 kilometrów, przewidziano także rywalizację dla dzieci i młodzieży na krótszych odcinkach. Start i meta wszystkich biegów zaplanowane są na miejskim stadionie przy ul. Hauke-Bosaka. Z zapisywaniem się na biegi główne nie warto zwlekać, gdyż w miarę upływu czasu opłata startowa ulega zwiększeniu. Pełny regulamin uczestnictwa w zawodach jest dostępny na stronie internetowej puławskiego TKKF.

Celem biegów jest nie tylko promocja aktywnego trybu życia i biegania jako najprostszej formy ruchu ale również uczczenie rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ogólnopolskie Uliczno-Przełajowe Biegi “O Błękitną Wstęgę Wisły” to wydarzenie z ponad 30-letnią tradycją.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button