Miasto Puławy

Wystawa fotografii na Placu Chopina [VIDEO]

Na Placu Chopina w ubiegły piątek odbył się wernisaż wystawy plenerowej “Puławy dawniej i dziś” prezentującej fotografie przestrzeni miejskiej wykonane w latach 1906-2021.

Wystawa została utworzona z okazji 115. rocznicy nadania Puławom praw miejskich. Do oglądania prezentowanych zdjęć zaprosili mieszkańców m.in. prezydent miasta Paweł Maj czy kurator wystawy Zbigniew Kiełb.

Kurator wystawy Zbigniew Kiełb zaapelował do mieszkańców, aby zadać sobie pytanie, co pamiętamy z dawnych czasów, dotyczących miejsca, w którym obecnie jesteśmy. Jak dodał, wystawa pokazuje między innymi jednostkę wojskową, stadion, przebudowę centrum miasta z lat 70. Zbigniew Kiełb podkreślił, że wystawa mogła powstać dzięki mieszkańcom Puław, którzy przynoszą do Muzeum Czartoryskich wiele cennych pamiątek. W swojej wypowiedzi Zbigniew Kiełb przypomniał w kilku zdaniach historię Puław. Kurator wystawy wyraził nadzieję, że ekspozycja pozwoli mieszkańcom zrozumieć i poznać lepiej miejsca, w których żyją obecnie.

Prezydent Paweł Maj w swojej wypowiedzi podkreślił połączenie tradycji z nowoczesnością, jak również przyrody z kulturą. Przyznał, że niektóre elementy ekspozycji zaskoczyły go. Prezydent zaprosił mieszkańców miasta do obejrzenia wystawy.

Zbigniew Kiełb –  kurator wystawy, Paweł Maj – Prezydent Puław

Podczas otwarcia wystawy mieszkańcy Puław mogli otrzymać pakiet pocztówek stworzonych na tę okoliczność. Fotografie dawnego i współczesnego miasta będzie można oglądać na Placu Chopina do końca września.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button