Miasto Puławy

Puławy wysoko w rankingu

Trzecie miejsce w kategorii gmin miejskich oraz pierwsze w kategorii gmina – lider Powiatu Puławskiego – to osiągnięcia Puław w szóstej edycji Rankingu Gmin Lubelszczyzny 2022 organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej oraz Urząd Statystyczny w Lublinie.

Ideą tego zestawienia jest wyłonienie i promowanie gmin wyróżniających się pod względem rozwoju społeczno-gospodarczego na terenie naszego województwa. Uwzględniane są wszystkie gminy z Lubelszczyzny, z wyjątkiem miast na prawach powiatu. Ranking dla danej gminy wyliczany jest według 16 wskaźników, takich jak m.in. średnioroczne dochody własne budżetów gmin, wyniki egzaminu ósmoklasisty, wydatki gminne na ochronę powietrza atmosferycznego czy przyrost naturalny. W zestawieniu uwzględniane są m.in. inwestycje z lat 2019-2021.

Uroczystość wręczenia wyróżnień dla poszczególnych samorządów odbyła się w miniony piątek w Wincetowie koło Lubartowa. Nagrodę w imieniu naszego miasta odebrał prezydent Paweł Maj. Tegorocznymi zwycięzcami rankingu wśród lubelskich samorządów zostały gmina Puchaczów w kategorii gmin miejskich, gmina Ryki wśród gmin miejsko-wiejskich oraz Miasto Świdnik w kategorii gmin miejskich.

Paweł Maj – prezydent Puław

Prezydent Paweł Maj podkreślił, że dobry wynik Puław to zasługa pracowników Urzędu, ale przede wszystkim mieszkańców miasta. Prezydent dodał, że metodologia stosowana przez Urząd Statystyczny w rankingu jest bardzo rzetelna i wiarygodna.

Autorzy: P. Skibniewski, A. Koter

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button