Informacje

Wnioski o umorzenie składek – do końca czerwca [VIDEO]

Przedsiębiorcy, którzy chcieliby jeszcze złożyć wniosek o umorzenie składek w ramach tak zwanej branżowej tarczy antykryzysowej, powinni się pospieszyć. 30 czerwca mija bowiem termin składania wniosków w tej sprawie i dostarczenia wszystkich niezbędnych dokumentów rozliczeniowych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Przepisy tarczy obejmują ponad 60 branż, o wsparcie mogą się ubiegać między innymi restauratorzy, właściciele salonów fryzjerskich i kosmetycznych, jak również przedstawiciele branży fitness.

Małgorzata Korba – rzecznik ZUS w woj. lubelskim

-Zostało już niewiele czasu na złożenie wniosku o zwolnienie ze składek za okres od grudnia nawet do kwietnia, takie umorzenie przysługuje w ramach tarczy antykryzysowej przedsiębiorcom z ponad 60 różnych branż w różnym zakresie w zależności od prowadzonej działalności gospodarczej – wyjaśnia Małgorzata Korba z lubelskiego ZUS. Termin na złożenie wniosków upływa 30 czerwca, do tego czasu trzeba też dostarczyć dokumenty rozliczeniowe za miesiące objęte wnioskiem o zwolnienie ze składek, jeżeli do tej pory firma była zobowiązana do składania takich dokumentów samodzielnie. Przedstawicielka ZUS przypomina, że umorzenie przysługuje przedsiębiorstwom, które odnotowały spadek przychodów o co najmniej 40% w związku z epidemią i które powstały przed 1 listopada 2020 roku. Ważny jest kod prowadzonej działalności gospodarczej w rejestrze REGON na koniec marca 2021 roku.

Wciąż można się także ubiegać o tzw. świadczenie postojowe. Dotychczasowe wypłaty w ramach tego rodzaju wsparcia sięgnęły w województwie lubelskim kwoty 253 milionów złotych. Wnioski należy przesyłać poprzez Platformę Usług Elektronicznych ZUS.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button