InformacjeMiasto Puławy

Murale w Puławach – trwa głosowanie

To już pewne – w Puławach powstaną murale. Znana jest również ich lokalizacja, natomiast to, jak będą one wyglądały, w dużej mierze zależy od mieszkańców miasta.

Pomysł wykonania murali znalazł dość duże uznanie  w zeszłorocznym głosowaniu na Budżet Obywatelski,  propozycja zdobyła wtedy ponad 500 głosów. Urząd Miasta wytypował dwie powierzchnie, na których znajdą się elementy street-artu. Są to: boczna ściana Urzędu Miasta od strony Domu Chemika oraz boczna ściana Szkoły Podstawowej nr 6.

Do puławskiego Ratusza wpłynęło 14 propozycji wielkoformatowych malowideł. Podzielono je na 2 grupy. Mural, który ma powstać na ścianie Urzędu Miasta, ma nawiązywać do historii Puław i łączyć ją z nowoczesnością. Dlatego w przedstawionych pomysłach widzimy między innymi postać Izabeli Czartoryskiej czy budynek Świątyni Sybilli. Malowidło, które powstanie na budynku szkoły będzie korespondować z jej nazwą, bowiem Szkoła Podstawowa nr 6 nosi imię Polskich Lotników. Dlatego motywem muralu będzie lotnictwo.

Miasto zaprasza mieszkańców do pomocy w wyborze najlepszych propozycji. W swojej decyzji urzędnicy wezmą pod uwagę 3 kryteria: cenę, rekomendacje i doświadczenie kontrahenta oraz wyraz artystyczny dzieła. I właśnie w tym ostatnim punkcie mają wypowiedzieć się puławianie. Mieszkańcy mogą oddać swój głos na jeden mural z każdej z 2 grup. Ankieta będzie aktywna do 24 sierpnia.

Link do ankiety: https://maszglospulawy.pl/

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button