InformacjeMiasto Puławy

Próba samobójcza na moście [VIDEO]

W nocy z środy na czwartek doszło do niebezpiecznego zdarzenia. Ze starego mostu na Wiśle wyskoczyła 21-letnia dziewczyna. W wyniku skoku dziewczyna doznała wielu obrażeń, w tym prawdopodobnie złamania kręgosłupa.

W akcji ratunkowej brali między innymi udział strażacy z puławskiej komendy PSP.

– Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy, w tym jeden z łodzią ratowniczą – mówi bryg. Grzegorz Buzała z puławskiej Komendy PSP. Jeden zastęp udał się na most, aby rozpoznać sytuację, drugi zaś – wodował się w porcie. Dziewczynę udało się uratować, unieruchomiono ją na noszach i przeniesiono do karetki.

bryg. Grzegorz BuzałaKP PSP w Puławach

– W nocy 17 czerwca ok. godz. 3:27 otrzymaliśmy telefoniczne zgłoszenie o tym, że na starym moście w Puławach przy ul. Piłsudskiego kobieta skoczyła do Wisły – relacjonuje nadkom. Waldemar Łazuga, zastępca naczelnika wydziału Prewencji KPP w Puławach. Przybyli na miejsce policjanci wezwali służby ratunkowe, PSP oraz pogotowie ratunkowe. Strażacy podjęli kobietę z mielizny, okazało się, że jest to 21-latka z powiatu puławskiego. Okoliczności tego zdarzenia są wyjaśniane przez policję.

nadkom. Waldemar Łazuga – zastępca naczelnika Wydziału Prewencji KPP w Puławach

Obecnie 21-latka przebywa w szpitalu w Lublinie z urazami wielonarządowymi. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, przyczyną tego tragicznego zdarzenia był alkohol i konflikt z partnerem.

Autorzy: A. Koter, M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button