InformacjeMiasto Puławy

Święto Wolnych Książek w Bibliotece Miejskiej [VIDEO]

Przez cały dzień w Bibliotece Miejskiej trwało Święto Wolnych Książek. Wtorkowa akcja od rana cieszyła się dużym powodzeniem wśród okolicznych mieszkańców.

Wielu przyszło sprawdzić jakie tytuły znajdują się na półkach, często zabierając kilka z nich ze sobą do domu. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – zarówno dzieci, jak i dorośli.

Małgorzata Szczypa z puławskiej Biblioteki Miejskiej mówiła o tym, że na Święto Wolnych Książek przychodzą “prawdziwi łowcy, którzy nie przepuszczą żadnej książce”. W swojej wypowiedzi podkreśliła, że wachlarz zainteresowań literackich puławian jest bardzo szeroki. – Obecnie widać tendencję do czytania kryminałów, [literatura] obyczajowa nigdy nie schodzi z piedestału, bardzo często sięgają po nią panie dla odprężenia i odstresowania się, czytelnicy szukają też literatury Olgi Tokarczuk po zdobyciu przez nią Nobla – dodała Małgorzata Szczypa. Niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się również pozycje z gatunku science fiction oraz fantasy.

Małgorzata Szczypa – Biblioteka Miejska w Puławach

Fantastyka, kryminały, powieści obyczajowe, publikacje popularnonaukowe, literatura dziecięca czy lektury – to tylko część propozycji, które czekały dziś przed biblioteką na nowych czytelników. Każdy mógł również przynieść przeczytaną książkę i zostawić ją na półce. Z uwagi na duże zainteresowanie, niewykluczone, że tego typu akcje będą powtarzane.

Autor: M. Owczarz

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button