InformacjeMiasto PuławyPowiat Puławski

Już niebawem startuje Nordikiada

Fundacja BezMiar zaprasza wszystkie osoby, które chciałyby zwiększyć swoją aktywność fizyczną do udziału w kolejnej edycji Nordikiady. Trwają już zapisy na pierwsze rajdy w ramach tego cyklu.

W tym roku zaplanowano 13 wydarzeń w 13 malowniczych i atrakcyjnych turystycznie lokalizacjach na Lubelszczyźnie. Podczas każdego z rajdów zaplanowano dwie trasy, około 5-kilometrową dla początkujących nordicowców oraz blisko dwa razy dłuższą dla osób z większym doświadczeniem w chodzeniu z kijkami. Organizatorzy zapowiadają, że uczestnicy spotkają na trasach znane osobistości ze środowiska nordic walking. Co ważne, każdy rajd będzie miał swoją myśl przewodnią, wydarzenia będą służyć między innymi profilaktyce nowotworów. Nordikiada jest współfinansowana ze środków Województwa Lubelskiego.

Na każdy rajd prowadzone są oddzielne zapisy, można już zgłaszać swoją chęć uczestnictwa w dwóch pierwszych wydarzeniach w Kraśniku i Annopolu. Premierowy rajd Nordikiady 2022 w Kraśniku odbędzie się w niedzielę 24 kwietnia, poniżej prezentujemy pełny plan cyklu na bieżący rok:

Foto archiwalne

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button