InformacjeMiasto Puławy

220-lecie Świątyni Sybilli w Puławach

Puławska Świątynia Sybilli, czyli najstarsze polskie muzeum narodowe, obchodzi w tym roku 220-lecie swojego istnienia. Z tej okazji Muzeum Czartoryskich zaplanowało szereg wydarzeń związanych z tą rocznicą.

19 czerwca zaplanowano konferencję naukową zatytułowaną “Aby przeszłość przyszłości odnowić pamięcią”. Wstęp na nią będzie możliwy po okazaniu zaproszenia bądź zgłoszenia chęci uczestnictwa mailowo na adres kontakt@muzeumczartoryskich.pl. Następnego dnia wydarzenia jubileuszowe będą już dostępne dla szerszego grona odbiorców, odbędą się one w Świątyni Sybilli i Domku Gotyckim. Przy pomocy wirtualnej technologii od godz. 16:00 widzowie będą mogli przenieść się do XIX-wiecznego wnętrza pierwszego polskiego muzeum narodowego. Godzinę później w Domku Gotyckim zostanie zaprezentowana wierna rekonstrukcja zaginionego dzieła Rafaela Santi “Portret młodzieńca” pochodzącego z kolekcji księżnej Izabeli Czartoryskiej. O 17:30 na schodach Świątyni Sybilli wystąpi męski zespół wokalny Kairos, koncert będzie ostatnim akcentem obchodów. Wstęp na wydarzenia odbywające się 20 czerwca jest wolny, należy natomiast pamiętać o przestrzeganiu zaleceń sanitarnych.

Uroczystości jubileuszowe będą również doskonałą okazją do zaprezentowania szerszej publiczności odnalezionych niedawno w kościele pw. św. Józefa w Puławach pamiątek po księżniczce Teresie, córce Izabeli Czartoryskiej. Będą one dostępne dla zwiedzających Muzeum Czartoryskich już od 19 czerwca.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button