InformacjePowiat Puławski

Nieodpłatna pomoc prawna dla mieszkańców powiatu puławskiego

Podobnie jak w latach ubiegłych, także i w 2022 roku w powiecie puławskim można będzie uzyskać nieodpłatną pomoc prawną. Tego rodzaju wsparcie może otrzymać każda osoba, która wyda odpowiednie oświadczenie o niemożności pokrycia kosztów za skorzystanie z usług prawnika.

Z nieodpłatnej pomocy prawnej mogą korzystać zarówno mieszkańcy miasta, jak i gmin należących do naszego powiatu. Punkt pomocy prawnej znajduje się w Puławach na al. Królewskiej 3, w dni robocze od 8:00 do 12:00 można korzystać z usług prawników Okręgowej Rady Adwokackiej w Lublinie, zaś od 12:00 do 16:00 swoją pomoc oferują pracownicy Okręgowej Izby Radców Prawnych. Istnieją także punkty pomocy o charakterze mobilnym, prowadzone przez Lubelski Ośrodek Samopomocy. W poniedziałek z ich usług mogą skorzystać mieszkańcy gmin Baranów i Markuszów. Do gminy Końskowola prawnicy zawitają dwa razy w tygodniu, we wtorek i piątek, zaś w środę i czwartek działać będzie punkt na ul. Dęblińskiej w Puławach. We wtorek mobilny punkt pomocy prawnej zawędruje do Kazimierza Dolnego, zaś w środę do Janowca. W czwartek nieodpłatną pomoc prawną otrzymają mieszkańcy gminy Kurów, zaś w piątek – Żyrzyna. Wszystkie mobilne punkty będą działać w godz. 8:00-12:00.

Osoby, które chciałyby ustalić termin wizyty powinny zadzwonić pod numer 609 009 469. Przypomnijmy, że nieodpłatna pomoc prawna może zostać udzielona każdemu, kto jej potrzebuje i złoży odpowiednie oświadczenie.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button