Informacje

Bon turystyczny – jeszcze do końca marca

Jeszcze do końca marca rodzice mogą skorzystać z tak zwanego bonu turystycznego, przysługującego na każde dziecko. Bonem można płacić za usługi hotelarskie bądź imprezy turystyczne. Świadczenie może być więc wykorzystane np. do opłaty pobytu w hotelu czy gospodarstwie agroturystycznym, można nim też opłacić wyjazd dziecka na kolonie czy obóz.

Program Polski Bon Turystyczny wystartował 1 sierpnia 2020 r. Od tego czasu zdecydowana większość przysługujących mieszkańcom województwa lubelskiego świadczeń została już aktywowana, wciąż jednak są osoby, które jeszcze nie skorzystały ze swojego bonu.

Maciej Raszewski – ZUS

Jak informuje przedstawiciel ZUS Maciej Raszewski, jeszcze 32 tysiące bonów nie zostało aktywowanych na łączną wartość ponad 21 milionów złotych. Bon można wykorzystać za pośrednictwem każdego podmiotu, który jest wyszczególniony na liście Polskiej Organizacji Turystycznej. Przedstawiciel ZUS przypomina, że wartość bonu to standardowo 500 złotych na każde dziecko, a w przypadku dziecka z niepełnosprawnością jest to 1000 złotych.

Aktywacja świadczenia odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Według danych Zakładu, płatności bonami w całym kraju przyjmuje ok. 28 tys. podmiotów.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button