InformacjeSport

Azoty wzmacniają rozegranie

Puławskie “Azoty” nie ustają we wzmacnianiu swojego składu. We wtorek klub poinformował o transferze – nowym nabytkiem jest Boris Zivkovic. Pochodzący z Austrii szczypiornista jest leworęczny i gra na prawym rozegraniu.

28-latek do tej pory był związany z ALPLA HC Hard nieprzerwanie od 2011 roku. Czterokrotnie sięgał po mistrzostwo Austrii oraz dwukrotnie po puchar. Dla swojego klubu zdobył w sumie ponad 600 bramek. Boris ma również doświadczenie reprezentacyjne – w kadrze narodowej Austrii występował 40 razy, w tym podczas Mistrzostw Europy 2020.

Jak sam mówi: “Jestem bardzo podekscytowany, że będę grał w PGNiG Superlidze w Azotach-Puławy. Znam niektórych zawodników z nazwisk i widziałem jak grają. Miałem okazję mierzyć się z kilkorgiem z nich podczas gry w reprezentacji Austrii. Przeniesienie się do innego kraju i zmiana środowiska to dla mnie bardzo duży krok, zważając na to, że ostatnie dziesięć lat spędziłem w jednym klubie. Chcę pomóc w osiągnięciu postawionych celów i dam z siebie wszystko, żeby to zrobić. Przede mną nowe wyzwania i nie mogę się doczekać aż spotkam Was wszystkich. Do zobaczenia w Puławach – powiedział nowy rozgrywający Azotów-Puławy.”

Zivkovic podpisał z Azotami kontrakt na dwa lata.

Autor: A. Koter

Foto: Alexandra Köß / ALPLA HC Hard

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button