InformacjeMiasto Puławy

Iwona Latańska wystartowała na Hawajach

Reprezentantka naszego miasta Iwona Latańska wystąpiła w minionym tygodniu na Mistrzostwach Świata w Ironmanie rozgrywanych na Hawajach.

Nasza zawodniczka zajęła w rywalizacji 149. miejsce a czas przez nią uzyskany to 16 godzin, 5 minut i 13 sekund. Przypomnijmy, że Ironman to zawody triathlonowe, wymagające niezwykłego wysiłku fizycznego. Zadaniem uczestników zmagań jest bowiem pokonanie 3 kilometrów 860 metrów wpław na otwartym akwenie, następnie przejechanie ponad 180 kilometrów na rowerze oraz przebiegnięcie dystansu maratońskiego, a więc ponad 42 kilometrów.

Start Iwony Latańskiej na Hawajach był możliwy m.in. dzięki zorganizowanej zbiórce internetowej oraz finansowemu wsparciu Powiatu i Miasta Puławy. Zawodniczka na co dzień jest nauczycielką Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Puławach a wolnych chwilach prowadzi blog Myślę, więc biegnę.

Foto: Myślę, więc biegnę – profil Facebook

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button