Miasto Puławy

Skazani za znęcanie się nad zwierzętami

W dzisiejszych czasach świadomość na temat praw zwierząt staje się coraz większa. Niestety wciąż zdarzają się przypadki złego traktowania, a niekiedy nawet znęcania się nad czworonogami.

Właśnie zapadły wyroki w sprawach jednych z bardziej drastycznych przykładów tego typu zachowań, o czym poinformowała puławska Fundacja Po Ludzku Do Zwierząt “Przyjazna Łapa”. Skazany został mężczyzna z gminy Ryki, który na początku bieżącego roku powiesił swojego psa a następnie zakopał go. Mężczyzna usłyszał wyrok bezwzględnego pozbawienia wolności na 2 lata i 6 miesięcy za zabicie psa oraz inne przewinienia, otrzymał również 5-letni zakaz posiadania czworonogów. Skazany musi także zapłacić nawiązkę w wysokości 2 i pół tysiąca złotych na rzecz fundacji “Przyjazna Łapa”, która interweniowała w tej sprawie.

Sądowy wyrok nie ominął również mieszkanki Puław. Sprawa dotyczy wydarzeń z 2018 roku, kiedy na jednej z puławskich posesji znaleziono psa przywiązanego grubym łańcuchem, praktycznie bez dostępu do wody, będącego w bardzo złym stanie. Sąd zdecydował o skazaniu kobiety na 5 miesięcy w zawieszeniu na 2 lata oraz poddaniu jej przez okres próby pod nadzór kuratora. Ponadto puławianka musi zapłacić “Przyjaznej Łapie” nawiązkę w wysokości półtora tysiąca złotych, kobieta przez 3 lata nie będzie mogła też posiadać psa.

Miejmy nadzieję, że tego rodzaju decyzje poszczególnych sądów wpłyną odstraszająco na osoby, które nie szanują zwierząt, a takie organizacje jak “Przyjazna Łapa” nie będą musiały interweniować.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button