Miasto Puławy

OPEC inwestuje w sieć ciepłowniczą

We wtorek OPEC Sp. z o.o. rozpocznie prace w terenie związane z realizacją drugiego etapu inwestycji współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej pod tytułem: „Modernizacja sieci ciepłowniczej, budowa przyłącza cieplnego i węzłów indywidualnych skutkująca likwidacją węzła grupowego w mieście Puławy”.

Realizację projektu rozpoczęto niemal dwa lata temu, a jego zakończenie planowane jest w roku bieżącym. Rozpoczęto usuwanie nasadzeń znajdujących się na trasie sieci ciepłowniczej. W ramach projektu zostało już wybudowane 865 m sieci ciepłowniczej preizolowanej wraz z przyłączem do nowej hali widowiskowo – sportowej przy ulicy Lubelskiej. Obecnie realizowany jest drugi etap inwestycji obejmujący rozbicie węzła grupowego na osiedlu Wróblewskiego, w miejsce którego powstanie 20 nowoczesnych węzłów indywidualnych, oraz zostanie przebudowana sieć na długości 694 m.

Celem projektu jest zmniejszenie zużycia energii pierwotnej, redukcja emisji pyłów i gazów cieplarnianych. Dodatkowe korzyści wynikające z realizacji tej inwestycji to poprawa jakości, bezpieczeństwa i niezawodności dostaw ciepła do odbiorców, a także polepszenie stanu jakości powietrza w Puławach. Planowany całkowity koszt realizacji projektu brutto to ponad 4 miliony 952 tysiące złotych. Spółka uzyskała dofinansowanie tej inicjatywy z Funduszy Europejskich Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 w kwocie około miliona siedmiuset pięciu tysięcy złotych, a uzyskane współfinansowanie projektu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przekroczyło 2 miliony 273 tysiące złotych.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button