Informacje

Szanse na dotacje na początku nowego roku

Nowy rok oznacza dla wielu osób nowe otwarcie. W zrealizowaniu planów pomóc mogą dotacje, o które można się właśnie starać.

Kolejne nabory wniosków o dofinansowanie ogłosiła Lokalna Grupa Działania „Zielony Pierścień”. Od 21 stycznia do 8 lutego osoby mieszkające na terenach wiejskich będą mogły składać wnioski o udzielenie wsparcia na podjęcie własnej działalności gospodarczej. Potrzebne dokumenty, których wzory są dostępne na stronie internetowej organizacji, należy składać w formie papierowej w siedzibie „Zielonego Pierścienia” w Kośminie. Dodatkowo należy dołączyć biznesplan w formie elektronicznej. Maksymalna kwota wsparcia na jeden projekt wynosi 60 tysięcy złotych.

Swoje pierwsze nabory wniosków w tym roku ogłosił także Powiatowy Urząd Pracy w Puławach. Instytucja do 19 stycznia będzie przyjmować oferty płatnych staży dla osób bezrobotnych powyżej 30. roku życia z powiatu puławskiego. Od 25 do 29 stycznia w PUP będzie można także składać wnioski o dotacje na podjęcie działalności gospodarczej. W tym przypadku maksymalna kwota dofinansowania to 20 tysięcy złotych. Tego rodzaju nabory są powtarzane przez Powiatowy Urząd Pracy kilkakrotnie w ciągu roku, dlatego warto śledzić stronę instytucji. Szczegółowe informacje na temat potrzebnych dokumentów są dostępne na stronie internetowej placówki.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button