InformacjeMiasto Puławy

Lepszy dojazd do nowej hali niebawem

Wszystko wskazuje na to, że niebawem do nowej hali przy ul. Lubelskiej będzie lepszy i bezpieczniejszy niż dotychczas dojazd. Marszałek Województwa Lubelskiego wyraził bowiem zgodę na wydzielenie pasa do lewoskrętu na parking przy nowej hali.

O taką zgodę puławski MOSiR wnioskował już w listopadzie, z początkiem bieżącego roku z Lublina nadeszła pozytywna odpowiedź. Przy okazji większych wydarzeń, które już odbywały się w nowym obiekcie, zdarzały się problemy z zachowaniem ciągłości komunikacyjnej. Pas, który ma zostać wydzielony dla podążających do hali znanej pod nazwą “Grupa Azoty Arena”, ma poprawić bezpieczeństwo ruchu drogowego w tym miejscu, a także udrożnić przepustowość drogi dla pojazdów zmierzających do Lublina. Aby to rozwiązanie mogło wejść w życie, potrzebne jest jeszcze opracowanie stałej organizacji ruchu dla obszaru ul. Lubelskiej, czym zajmą się organy Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Przypomnijmy, że budowa hali powstałej przy ul. Lubelskiej kosztowała blisko 105 milionów złotych. Działalność obiektu zainaugurowano w październiku.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button