InformacjeMiasto Puławy

Puławy znów składają wniosek do Polskiego Ładu

Temat niewykorzystania rządowej dotacji z programu Polski Ład na budowę sali gimnastycznej oraz boisk w Szkole Podstawowej nr 3 w w mijającym roku odbił się bardzo szerokim echem nie tylko w Puławach. Okazuje się, że pojawiła się kolejna szansa na to, aby uczniowie “trójki”, ale także innych puławskich szkół mogli korzystać z nowej infrastruktury sportowej.

Jak poinformowano podczas ostatniej nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, dzięki najnowszym zmianom w programie Polski Ład pojawiła się możliwość korygowania składanych wcześniej do programu wniosków. Z tej okazji zamierza skorzystać puławski Urząd Miasta. Nowy wniosek puławskich urzędników o dotację z Polskiego Ładu ma dotyczyć wymiany nawierzchni na boisku bocznym MOSiR oraz przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1, modernizacji boisk przy Szkole Podstawowej nr 10 oraz Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2, a także planowanej wcześniej budowy zewnętrznej infrastruktury sportowej, a więc boisk uniwersalnych przy Szkole Podstawowej nr 3. Wniosek nie będzie zaś dotyczyć sali gimnastycznej przy SP3, która miała powstać zgodnie z wcześniejszym projektem. Możliwe że nowy projekt obejmie również wymianę ogrodzeń oraz zagospodarowanie terenu przy trzech miejskich przedszkolach: MP nr 10, 13 oraz 15.

Jak poinformował Robert Domański, szacunkowa całkowita wartość tych inwestycji to blisko 13 milionów 212 tysięcy złotych, z czego wkład własny Miasta miałby wynieść około miliona 232 tysięcy złotych. Oczywiście wszystko to przy założeniu, że Puławy rządowe pieniądze otrzymają. Jeśli z rządu nadejdzie pozytywna odpowiedź, Miasto otrzyma promesę wstępną i będzie miało 9 miesięcy na przeprowadzenie przetargu.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button