Powiat Puławski

Miliony na rozwój kształcenia zawodowego w powiecie

Powiat puławski otrzymał dofinansowanie na realizację projektu, którego celem jest podniesienie jakości kształcenia zawodowego w szkołach.

W ramach przedsięwzięcia zostaną zrealizowane trzy główne cele. Zorganizowane zostaną kursy podnoszące kwalifikacje uczniów m.in. w zakresie drukowania 3d i tworzenia własnych stron internetowych jak również dające im uprawnienia m.in. do kierowania wózkiem widłowym czy obsługi koparko-ładowarki. Skorzystać mają również nauczyciele, którzy dzięki dofinansowaniu będą uczestniczyć w szkoleniach i studiach podyplomowych. Pracownie zawodowe w szkołach mają zaś zyskać nowy sprzęt. Placówki, które skorzystają z programu to m.in. Zespoły Szkół nr 1 i 2 w Puławach, Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii czy Zespół Kształcenia Zawodowego.

Ogólna wartość projektu pt. „Podniesienie jakości kształcenia zawodowego w Powiecie Puławskim” to ponad 3 miliony 400 tysięcy złotych, zdecydowaną większość z tej kwoty stanowi dofinansowanie pochodzące ze środków Unii Europejskiej.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button