Pechowy remis Wisły w Chojnicach |#LPU24.pl

W sobotni wieczór piłkarze Wisły rozpoczęli serię spotkań rewanżowych. Ich rywalem na wyjeździe był zespół Chojniczanki Chojnice.

Wiślakom udało się dość szybko objąć prowadzenie. W 13. minucie Dawid Retlewski wykorzystał podanie Janusza Nojszewskiego i skierował piłkę do siatki. W pierwszej części spotkania dwie dogodne okazje do podwyższenia prowadzenia miał Mateusz Klichowicz, ostatecznie jednak wynik po 45 minutach nie uległ zmianie.

Druga część meczu nie rozpoczęła się dobrze dla graczy Wisły, bowiem od 51. minuty musieli radzić sobie w dziesiątkę. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Łukasz Wiech, który musiał opuścić plac gry. Grający w przewadze liczebnej gospodarze zaczęli śmielej atakować, a gracze Wisły skupili się głównie na obronie korzystnego dla nich wyniku. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się identycznym rezultatem jak w pierwszym meczu sezonu, gdy Wisła wygrała 1:0, gracze z Chojnic zdobyli wyrównującą bramkę w ostatniej akcji meczu, w 9. minucie doliczonego czasu gry.

Chojniczanka Chojnice – Wisła Puławy 1:1 (0:1)

Gole: Firmino 90+9 – Retlewski 13

Wisła: Łakota – Flak, Seweryś, Wiech, Pavlas, Skałecki, Kołtański, Nojszewski (80 Kumoch) Janicki (58 Noiszewski), Klichowicz (67 Puton), Retlewski