Informacje

Płyny dezynfekcyjne i maski dla szkół

Za 2 tygodnie uczniowie po kilkumiesięcznej przerwie mają wrócić do szkół. Przygotowanie placówek oraz przestrzeganie procedur bezpieczeństwa sanitarnego to niełatwe zadanie, które stoi przede wszystkim przed dyrektorami szkół.

Kierujący placówkami edukacyjnymi mogą wnioskować do Ministerstwa Zdrowia o bezpłatne przekazanie płynów dezynfekcyjnych oraz maseczek ochronnych dla pracowników szkoły. W tym celu stworzono specjalny formularz, który będzie aktywny co najmniej do 10 września.

Według zapowiedzi resortu ci, którzy wypełnią formularz do 20 sierpnia, a więc do czwartku, otrzymają środki ochrony do 1 września. Dyrektorzy, którzy zrobią to później, dostaną płyny i maseczki już po tej dacie. Link do formularza: https://soi.mz.gov.pl/zamowienia/szkoly-zamowienia/

Przypomnijmy, że Ministerstwo Edukacji Narodowej przygotowało trzy warianty funkcjonowania szkół. Wariant A zakłada tradycyjną formę kształcenia, w przypadku wystąpienia zakażeń w szkołach mogą być wprowadzone wariant B – hybrydowa forma kształcenia, czyli nauczanie zdalne dla części uczniów oraz w przypadku wielu zakażeń wariant C, czyli nauczanie zdalne dla całej szkoły. O wprowadzeniu wariantów B i C decyduje dyrektor po uzyskaniu zgody organu prowadzącego oraz pozytywnej opinii Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Minister Edukacji Narodowej zachowuje prawo do ograniczenia zajęć w szkołach na terenie kraju.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button