Miasto Puławy

Konkurs “O Pierścień Księżnej Izabeli” już niebawem

Oberek, kujawiak, polonez, polka czy krakowiak – między innymi w tych ludowych tańcach zaprezentują się niebawem uczestnicy Ogólnopolskiego Konkursu “O Pierścień Księżnej Izabeli”. Wydarzenie odbędzie się w Puławach już po raz dwudziesty pierwszy.

W tanecznych zmaganiach ma wziąć udział 121 par z 25 ośrodków z całej Polski, między innymi z Warszawy, Poznania, Olsztyna czy Gdańska. Podczas zawodów nie zabraknie oczywiście reprezentantów gospodarzy. W trakcie wydarzenia zaprezentuje się 14 par z Zespołu Pieśni i Tańca “Powiśle” im. Kazimiery Walczak “Mamci”. Publiczność zgromadzona w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych zobaczy również tancerzy “Powiśla” w uroczystym polonezie, nawiązującym do jubileuszu 70-lecia zespołu. Konkursowe popisy tancerzy będą oceniane przez profesjonalny skład sędziowski.

Turniej “O Pierścień Księżnej Izabeli” odbędzie się w dniach 4-5 marca, w sobotę zaplanowano dwa bloki konkursowe, następnego dnia przewidziane są m.in. pokazy mistrzów. Organizatorzy tego wydarzenia, a więc Puławski Ośrodek Kultury “Dom Chemika” zapraszają wszystkich chętnych do kibicowania tancerzom, wstęp na wydarzenie w hali ZST jest bowiem bezpłatny. Szczegółowy harmonogram turnieju jest dostępny na stronie internetowej Puławskiego Ośrodka Kultury.

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Sprawdź także
Close
Back to top button