InformacjeMiasto Puławy

Policja poszukuje oszusta ziemniaczanego [VIDEO]

Puławscy policjanci poszukują mężczyzny, który w ostatnich tygodniach pukał do mieszkań na jednym z puławskich osiedli oferując na sprzedaż ziemniaki.

Okazało się, że był to jedynie pretekst, by dostać się do mieszkań starszych osób i okraść ich z oszczędności. Jedna z mieszkanek naszego miasta straciła w ten sposób pieniądze, które przechowywała w domu.

26 lutego otrzymaliśmy zgłoszenie, o tym, że starszej kobiecie skradziono 1800 złotych – informuje podkom. Ewa Rejn-Kozak, oficer prasowy puławskiej policji. Mężczyzna, który dokonał kradzieży, podawał się za handlarza ziemniaków. Na jednym z osiedli w Puławach chodził on od mieszkania do mieszkania, pukał przeważnie do mieszkań osób starszych, oferując na sprzedaż tanie ziemniaki. Jedna z kobiet postanowiła kupić produkty od domokrążcy, ten zapytał ją, czy nie ma wydać z 200 złotych, gdyż jej sąsiadka rzekomo tez chce nabyć ziemniaki. Kobieta weszła do mieszkania i zaczęła szukać pieniędzy, mężczyzna wszedł za nią. Nagle zaczął ją ponaglać i mówić, aby poszukała worka na ziemniaki. Gdy starsza pani odwróciła się, by szukać worka, mężczyzna błyskawicznie zniknął wraz z kopertą, w której znajdowało się 1800 złotych.

Rzeczniczka puławskiej policji dodaje, że mężczyzna był widziany również w okolicach innych bloków, gdzie oferował sprzedaż jajek. Jedna z kobiet przypomina sobie również, że już kilka miesięcy wcześniej mężczyzna chodził od mieszkania do mieszkania, sprzedając ziemniaki. Dzięki dobrej pamięci jednej z kobiet udało się stworzyć portret pamięciowy mężczyzny: ma on 35-45 lat, około 170 centymetrów wzrostu, jest krępej budowy ciała z wyraźnie zarysowanym brzuchem, ciemną oprawę oczu, był ubrany w czarną kurtkę, ciemne spodnie i czarną, wełnianą czapkę. Osoby, które rozpoznają mężczyznę, proszone są o pilny kontakt z puławską komendą.

podkom. Ewa Rejn-Kozak / rzecznik prasowy KPP w Puławach

Autor: M. Owczarz

Foto: KPP Puławy

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button